La întâlnirea cu presa au participat antrenorul naţionalei României, Aihan Omer, antrenorul federal Sorin Toacsen şi portarul Mihai Popescu.
Selecţionerul Aihan Omer a precizat că şi-a dorit ca meciul de acasă al României să aibă loc la Reşiţa pentru că publicul de aici e cunoscător de handbal şi foarte entuziast. La meciul retur din 14 iunie, tricolorii au nevoie de sprijinul fanilor din tribune, spune Aihan Omer, care şi-a exprimat speranţa că suporterii nu vor veni ca la teatru, ci vor încuraja echipa din primul până în ultimul minut.
La rândul său, goalkeeperul Mihai Popescu a declarat că jucătorii naţionalei vor aborda la victorie atât turul din Italia, cât şi meciul retur din Polivalenta reşiţeană, de pe 14 iunie, de la ora 17.
Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe CAON.ro