REȘIȚA – Atleții de la Clubul Sportiv Universitatea Reșița au cucerit trei medalii, toate de argint, la Campionatul Național de Atletism al Juniorilor I, desfășurat în zilele de 30 și 31 iulie la Pitești.

Primii care au urcat pe podiumul de premiere au fost mărșăluitorii, atât la masculin, cât și la feminin. În proba de 10000 metri marș, pe locul al doilea în competiția masculină s-a clasat Remus Rădoi, cu timpul de 49:41.92. În proba similară feminină, Valentina Tincu s-a situat tot pe locul al doilea, cu timpul de 54:09.10. O a treia medalie de argint a fost cucerită de Horia Ianc, la aruncarea greutății, cu un rezultat de 14,12 metri. Ștafeta feminină de 4×1000 metri, formată din Alexandra-Miu Panduru, Larisa Ferenț, Alexandra Vicol și Alexandra Boca, nu a terminat cursa.