TIMIȘOARA – Informatica Timișoara – Muncitorul Reșița 5-2 (4-0), în Liga I de futsal.

Cu un jucător eliminat în prima repriză, cu antrenorul Viorel Lolea trimis în tribună pentru proteste, culmea, justificate, Muncitorul Reșița a cedat pe Bega, cu 2-5, în etapa a XVII-a a Ligii I de futsal. Conduși cu 4-0 la pauză, reșițenii au fost mai buni în repriza a doua, pe care au câștigat-o cu 2-1, prin golurile marcate de Stoica și de Breșneni. “A fost un adevărat derby al Banatului, din păcate stricat iarăși de domnii arbitri, cum s-a întâmplat și în turul campionatului. Eu sper să fie totuși o întâmplare aceste arbitraje împotriva noastră. Felicit gazdele pentru jocul prestat și le doresc multă baftă în tot ceea ce fac. Referitor la echipa noastră, am pierdut câțiva jucători importanți. Suntem în reconstrucție și pentru primul meci din acest an am arătat cât de cât bine, și aici mă refer la faptul că nu am venit ca o echipă mică, să ne apărăm și cred că am oferit publicului un spectacol agreabil. Le mulțumesc fanilor care au venit de la Reșița, suntem printre puținele echipe de futsal care sunt susținute și acasă și în deplasare”, a spus antrenorul Viorel Lolea.

Muncitorul Reșița: Copocean, Sturzu, B. Lolea – Breșneni, Demian, Călin, Bârcean, C. Doană, Stoica, Neagu, Mihuțescu, Fedor, Edgar Collar Alves. Antrenori: Viorel Lolea și Ion Roman. În etapa viitoare, Muncitorul Reșița va juca duminică, 14 februarie, de la ora 18, la Sala Polivalentă, cu United Galați.