REŞIŢA – În ultima etapă din play-off, reşiţenii din Valea Domanului au pierdut la C.S. Mioveni, scor 1-3.

Meciul din ultima etapă a play-off-ului Ligii a II-a de fotbal, Seria a II-a, dintre CS Mioveni şi Metalul Reşiţa, avea o miză aparte, în funcţie de rezultatul final una dintre echipe urmând să ocupe locul al doilea în clasament, după promovata ACS Poli Timişoara.

Elevii lui Daniel Opriţa, Cristian Apostol şi Vali Boşca au cedat însă cu 1-3 şi au încheiat sezonul pe locul al treilea, pe poziţia secundă situându-se adversara lor din ultima etapă, CS Mioveni. Pentru jocul din ultima rundă, antrenorul Daniel Opriţa a optat pentru mai mulţi juniori din Valea Domanului, de la grupele pregătite în acest sezon de Leontin Doană (Juniori A) şi Cosmin Buda (Juniori B).

Metalul a început meciul cu Mioveni cu trei juniori, portarul Petar Domăneanţ şi jucătorii de câmp Bogdan Szijj şi George Ponoran. Pe parcursul partidei au mai intrat pe teren alţi trei juniori, Andrea Săndescu şi fraţii Sebastian şi Alexandru Coviţ, în timp ce rezervă de portar a fost tot un junior, Alexandru David.

După 16 minute de joc scorul era deja 2-0 pentru CS Mioveni, după golurile marcate de Ayza (min. 5) şi Năstăsie (min. 16, din penalty). Tabela a indicat 2-0 până în minutul 81, când Ionuţ Popescu a marcat unicul gol al Reşiţei în acest meci, însă scorul final a fost de 3-1 pentru CS Mioveni, întrucât la faza următoare a punctat Nilă.

CS Mioveni: Oct. Popescu – Bg. Stancu, Cip, Negoiţă, Cucui, Ed. Stoica – Răuţă (cpt.), M. Galan – V. Mazilu (min. 70, Popa), Honciu (min. 76, Florescu), Ayza – Năstăsie (min. 63, Nilă). Antrenor: Claudiu Niculescu.

Metalul Reşiţa: Domăneanţ – R. Cristian, Tătaru, V. Creţu, I. Popescu, Ad. Ionescu (min. 75, Săndescu), D. Enescu, Bărbulescu, Szijj (min. 65, S. Coviţ), I. Szabo, Ponoran (min. 55, A. Coviţ). Antrenor: Daniel Opriţa.