Selecţionata de fotbal sub 16 ani a judeţului Caraş-Severin a suferit a patra înfrângere în campionat, de această dată pe teren propriu, 1-2 (0-2) în faţa Timişului. Partida din Valea Domanului a fost începută bine de oaspeţi, care au punctat de două ori în prima repriză, mai întâi prin Bărbuţ, în minutul 27, apoi Moja a majorat avantajul echipei sale, în minutul 30. În repriza secundă, Ionuţ Guşcă scoate un penalty, transformat de Roşca, în minutul 50, reaprinzând astfel speranţele în tabăra cărăşenilor. Deşi au presat aproape încontinuu, gazdele nu au mai reuşit să perforeze plasa porţii timişene.

Caraş-Severin: R. Marcu – Filimon (min. 41, Rotescu), Voin, Lungu, Stoica (min. 78, Crăciun) – Văcărescu, Guşcă, Drăgoi, V. Marcu – Boltaşu (min. 48, Nicola), Roşca. Antrenori: Sorin Costachi şi Marian Calofir. Timiş: Gârlea, Artimon, Todorov, Bocşan, R. Mureşan, Scheau (min. 80, Popa), Boldor, Moja, Jichici (min. 41, A. Mureşan), Bărbuţ (min. 79, Stoichescu), Rotaru (min. 63, Hîrdău). Antrenor Cristian Contescu. A arbitrat Cristian Vâlceanu, asistat de Ionel Drulă şi Flavius Doinea, toţi din Drobeta Turnu Severin. Rezervă: Andrei Răduţ (Dr. Tr. Severin).

În etapa următoare (a V-a), selecţionata judeţului Caraş-Severin va juca duminică, 3 aprilie, în deplasare cu Doljul. Până acum, elevii lui Sorin Costachi şi Marian Calofir au înregistrat următoarele rezultate: 1-2 (deplasare) şi 1-2 (acasă) cu Timişul; 0-2 (a) cu Doljul; 1-3 (d) cu Gorjul.