CARANSEBEŞ – FC Caransebeş – Vulturii Lugoj 1-2 (1-2), în epilogul etapei a XVI-a a Ligii a III-a de fotbal. Scorul a fost deschis în minutul 10, de oaspeţi, Precupanu angajându-l bine în adâncime pe Stoica, acesta a intrat în careu şi, de pe partea dreaptă, a înscris în colţul lung al porţii apărate de Cioloca. După doar patru minute, lugojenii au beneficiat de o lovitură liberă de la 20 de metri, puţin lateral stânga, pe care a executat-o perfect Steop, jos, la rădăcina barei din dreapta lui Cioloca. Gugulanii au redus din handicap în primul din cele trei minute de prelungiri dictate de „centralul“ Dumuţă, după o fază în care Beucă a centrat pe jos, de pe dreapta, iar Văcărescu a reluat din careu, la colţul scurt, pe sub portarul Rusu.

În minutul 65, FC Caransebeş a beneficiat de un corner de pe stânga, Suru a centrat în careu, Matei a trimis bine cu capul, însă Rusu a scos de sub transversală. După două minute, gazdele au primit o lovitură liberă de la 25 de metri, lateral-dreapta, însă Rusu a respins din nou şutul bun al lui Ganea, care se ducea sub bară.

Din acel moment, caransebeşenii au crescut constant presiunea la poarta lugojeană, practic rolurile inversându-se faţă de prima parte a jocului. Din păcate, fără efect pe tabela de marcaj.

FC Caransebeş: Cioloca, Beucă (min. 88, Owo), Dodoacă, Matei, Ticană, Suru, Ganea, Doman (33, Văcărescu), Şandru, Balmău (80, Lepa), Porcescu; rezerve: Vulpescu, Morar, Dragu, Teodorescu. Antrenor, Toma Peica.