În filmare un bărbat își lovește caii cu lopata deoarece aceștia nu reușeau să tragă căruța. O personă care s-a aflat la locul incidentului a transmis că bărbatului i-a deschis un pesar penal în acest caz. Polițiștii dâmbovițeni s-au sesizat în urma imaginilor făcute publice și l-au identificat pe făptaș.
„Având în vedere imaginile apărute în spaţiul public, cu privire la un bărbat care loveşte două cabaline cu o lopată, facem precizarea că poliţiştii din cadrul Poliţiei Oraşului Găeşti s-au sesizat din oficiu. Totodată, bănuitul a fost identificat în scurt timp de poliţişti, în persoana unui tânăr de 29 de ani, din Coada Izvorului”, precizează IPJ Dâmboviţa.
În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de rănirea sau schingiuirea animalelor, cercetările fiind desfăşurate sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Găeşti.
Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe CAON.ro