REȘIȚA – În Sala Polivalentă s-a desfășurat sâmbătă, 3 martie a.c., partida dintre CS Caraș-Severin și Știința Municipal Dedeman Bacău, din cadrul etapei a XVIII-a a Ligii Naționale de handbal masculin.

Partida s-a încheiat cu scorul de 25-23 (15-11), în favoarea elevilor antrenorilor Aihan Omer (care au urmărit meciul din tribună, fiind suspendat) și Gligore Czari.

A fost o confruntare echilibrată, după un start furtunos al CS Caraş-Severin, care, în minutul 8, conducea cu 5-0, iar peste două minute tabela arăta 6-1. Ştiinţa Bacău au avut o revenire sepctaculoasă, apropiindu-se și la trei goluri: 10-7 (min. 20). Dar, la pauză s-a intrat cu un avantaj de patru goluri pentru CS Caraş-Severin, 15-11, susținute frenetic de galerie și de întreg publicul spectator.
Începutul reprizei secunde a aparținut oaspeților, care au reușit să se apropie, în mai multe rânduri, la doar un gol diferență: 15-14 (min. 35); 17-16 (min. 40); 20-19 (min. 45). Mai mult, după ce formația CS Caraș-Severin a revenit în joc (23-20, minutul 55), în minutul 58, Știința Municipal Dedeman Bacău a restabilit egalitatea, scor 23-23.
Finalul avea să aparțină totuși CS Caraş-Severin, care s-a impus la o diferență de două goluri, 25-23.