REŞIŢA – În etapa a XIII-a a Ligii Naţionale de handbal masculin, CS Caraş-Severin a evoluat, duminică, 29 ianuarie a.c., la Chiajna, în compania formaţiei C.S.A. Steaua Bucureşti.

Partida s-a încheiat cu victoria elevilor antrenorilor Aihan Omer şi Gligore Czari, care s-au impus cu scorul de 34-28 (20-19), graţie experienţei superioare. Prima repriză a fost dominată de tinerii handbalişti stelişti, evoluţie ţinută sub control de oaspeţi.

După pauză însă, CS Caraş-Severin pus stăpânire pe joc, reuşind să se distanţeze pe tabela de marcaj, obţinând două puncte foarte importante în economia clasamentului. De remarcat faptul că CS Caraş-Severin a fost susţinută în tribunele din Chiajna de trei dintre membrii galeriei.

„Ne-am dorit victoria şi cele două puncte puse în joc, a precizat prof. Aihan Omer. Am început mai greu, dar am obţinut un succes normal, în opinia mea, fiindcă experienţa şi-a spus cuvântul“.