Reactualizat la:

Şansă pentru studenţii clujeni

REŞIŢA – În etapa a XIII-a, de sâmbătă, meciurile care vor începe la ora 11, sunt programate câteva partide de interes mai deosebit pentru partea superioară a clasamentului, cum ar fi cele de la Cluj-Napoca, Rm. Vâlcea şi chiar de la Oradea.

Rectifica

Programul jocurilor: F.C.M. Reşiţa – Unirea Dej, Auxerre Lugoj – F.C.M. Alba Iulia, F.C. Caracal – F.C. Târgovişte, Building Vânju Mare – F.C. Baia Mare, C.F.R. Timişoara – Politehnica II Timişoara, F.C. Bihor Oradea – Minerul Lupeni, Corvinul Hunedora – Industria Sârmei Câmpia Turzii, Universitatea Cluj-Napoca – Gaz Metan Mediaş, C.S.M. Rm. Vâlcea – Dacia Mioveni.

Etapa viitoare, a IX-a, sâmbătă, 4 noiembrie a.c.: Politehnica II Timişoara – F.C.M. Reşiţa, Auxerre Lugoj – Industria Sârmei Câmpia Turzii, Unirea Dej – C.S.M. Rm. Vâlcea, Minerul Lupeni – C.F.R. Timişoara, F.C. Baia Mare – F.C. Oradea, F.C. Târgovişte – Building Vânju Mare, F.C.M. Alba Iulia – F.C. Caracal, Dacia Mioveni – Universitatea Cluj-Napoca, Gaz Metan Mediaş – Corvinul Hunedoara.
Fotbal Liga a II-a

Clasamentul:
1. Mioveni 12 7 4 1 15-4 25 (+7)
2. U. Cluj N. 12 7 4 1 15-9 25 (+7)
3. Lupeni 12 7 2 3 15-10 23 (+5)
4. Caracal 12 7 1 4 18-11 22 (+4)
5. Poli II Tim. 12 5 4 3 14-7 19 (+1)
6. Corvinul 12 4 6 2 20-12 18 (0)
7. Târgovişte 12 5 3 4 11-8 18 (0)
8. C. Turzii 12 4 5 3 8-7 17 (-1)
9. Alba Iulia 12 4 5 3 7-8 17 (-1)
10. F.C.M.R. 12 4 3 5 12-12 15 (-3)
11. C.F.R. Tim. 12 4 3 5 12-17 15 (-3)
12. Mediaş 12 3 3 6 10-13 12 (-6)
13. Lugoj 12 3 3 6 9-12 12 (-6)
14. Rm. Vâlcea 12 4 3 5 10-14 12 (-6
15. Oradea 12 2 5 5 12-19 11 (-7)
16. Unirea Dej 12 3 2 7 9-19 11 (-7)
17. Vânju M. 12 2 4 6 6-9 10 (-8)
18. Baia Mare 12 2 2 6 9-20 10 (-8)


Marius Moraru



Comentarii 0

Vă mulțumim pentru comentariul dumneavoastra. - comentariul va fi verificat de catre un editor si numai in cazul aprobarii va aparea pe site.

 
1000
/1000 caractere ramase
Mai multe stiri din categoria CAON Sport local
CSM Reșița va întâlni U Cluj în prima etapă
REȘIȚA - Astăzi, de la ora 12:00, la Casa Fotbalului, în sala „Nicolae Dobrin”, FRF a organizat tragerea la [...] mai multe »
Reșița găzduiește Campionatul Național de lupte
REȘIȚA - În perioada 18-21 iulie 2019, Reșița găzduiește Campionatul Național de lupte libere, greco-romane și [...] mai multe »
Consiliul Județean dă bani pentru fotbal și handbal
REȘIȚA - Consilierii județeni din Caraș-Severin au fost de acord în unanimitate cu proiectul de hotărâre iniţiat [...] mai multe »
Două transferuri făcute într-o zi de CSM Reșița
REȘIȚA - Oficialii clubului din Valea Domanului i-au mai adus încă doi jucători lui Leontin Doană. Este vorba [...] mai multe »
Handbaliștii au început pregătirea cu jucători noi
REȘIȚA - Echipa de handbal CSM Reșița s-a reunit luni, 15 iulie, în Valea Domanului, iar încă de la primul [...] mai multe »
Doi reșițeni la VTM Timiș-Nădrag 2019
REȘIȚA - George Șchiopulescu și Darius Vîlsan sunt cei doi piloți reșițeni care au participat la Cupa României [...] mai multe »
CSM Reșița, victorie împotriva Craiovei de Liga a III-a
REȘIȚA - Echipa antrenată de Leontin Doană a câștigat primul joc amical din această vară. CSM Reșița s-a impus [...] mai multe »
Alex Matei, nr. 4 mondial
CARANSEBEȘ - Rezultatele excelente obținute de caransebeșeanul de 16 ani la competițiile din acest an l-au propulsat [...] mai multe »
Avram Rădoi, locul V la Campionatul European de powerlifting
CARAȘ-SEVERIN - Municipiul Sibiu a găzduit zilele trecute Campionatul European de powerlifting – masters, la care au [...] mai multe »
Mai multe din categorie »

Autentificare



Ti-ai uitat parola?
Inregistrare user nou

Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe CAON.ro

Autentificati-va pe CAON.ro:




Ti-ai uitat parola?

Comentati pe CAON.ro:

Completati numele si e-mailul dvs. in casutele de mai sus pentru a putea comenta ca utilizator neinregistrat.

Inregistrare user nou