Reactualizat la:

36 de premianti la Olimpiada Nationala de Servicii

36 de premianti la Olimpiada Nationala de Servicii
Scris de Lavinia Cîrstea - REŞIŢA – Săptămâna aceasta, municipiul Reşiţa a găzduit Olimpiada Naţională de Servicii, competiţie la care au participat 146 de elevi, din 40 de judeţe şi Municipiul Bucureşti.

Rectifica

Olimpiada a constat în susţinerea a două probe ce au avut loc la Colegiul Economic al Banatului Montan din Reşiţa şi s-a adresat elevilor din clasele a XI-a şi a XII-a de la liceele cu profil Economic / Comerţ / Turism, care se pregătesc în calificările profesionale tehnician în activităţi economice, tehnician în activităţi de comerţ, tehnician în achiziţii şi contractări, tehnician în administraţie, tehnician în turism, tehnician în hotelărie, tehnician în gastronomie şi organizator banqueting. După două zile de testări, rezultatele tinerilor au fost dezvăluite.

Domeniul „Economic, administrativ, comerţ“, clasa a XI-a

Locul I: Carmen Doris Bercea, Colegiul Naţional „A. Mureşanu“ Bistriţa

Locul II: Andreea Ungureanu, Colegiul Economic „Octav Onicescu“ Botoşani

Locul III: Marian Ionuţ Cioplean, Colegiul Economic „Virgil Madgearu“ Târgu Jiu.

Menţiune: Ariana Paula Călin, Colegiul Economic „Transilvania“ Târgu Mureş

Menţiune: Teodora Ruge, Colegiul Economic „Partenie Cosma“ Oradea

Menţiune: Andreea-Bianca Codrean, Colegiul Economic al Banatului Montan Reşiţa

Menţiune: Nicoleta Vezeteu, Liceul Tehnologic Economic Administrativ Piatra Neamţ

Menţiune: Sabina Elena Rusu, Liceul Tehnologic „Harallamb Vasiliu“ Podul Iloaiei, Iaşi

Menţiune: Bianca Takacs, Liceul Tehnologic „Şcoala Naţională de Gaz“ Mediaş

Domeniul „Economic, administrativ, comerţ“, clasa a XII-a

Locul I: Andreea-Diana Cristuţiu, Colegiul Naţional „Simion Bărnuţiu“ Şimleul Silvaniei, Sălaj

Locul II: Grigore Tudor Olteanu, Colegiul Economic „Octav Onicescu“ Botoşani

Locul III: Viorica Celsie, Colegiul Naţional „A. Mureşanu“ Bistriţa, Bistriţa Năsăud

Menţiune: Teodora Mărgău, Liceul Tehnologic Roşia Jiu, Gorj

Menţiune: Amalia Rebeca Pancu, Colegiul Tehnic „Ioan Ciordaş“, Beiuş, Bihor

Menţiune: Natalia Andreea Batin, Colegiul Economic „Ion Ghica“ Bacău

Menţiune: Florin Batog, Colegiul Economic „Virgil Madgearu“ Galaţi

Menţiune: Andreea Maria Banciu, Liceul Teoretic „Ioan Slavici“ Panciu, Vrancea

Domeniul „Turism şi alimentaţie“, clasa a XI-a

Locul I: Florentina Deaconu, Colegiul Comercial „Carol I“ Constanţa

Locul II: Rebeca Gelan, Liceul Tehnologic „Al. Vlahuţă“ Şendriceni, Botoşani

Locul III: Corina Năstase, Colegiul Economic „Virgil Madgearu“ Ploieşti

Menţiune: Daniela Vicenco, Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir“ Suceava

Menţiune: Petronela Maria Dâscă, Colegiul Tehnic „Danubiana“ Roman, Neamţ

Menţiune: Ana-Maria Filip, Colegiul Economic „Anghel Rugină“ Vaslui

Menţiune: Mădălina Bârzava, Colegiul Economic „Virgil Madgearu“ Târgu Jiu

Menţiune: Loredana Pătraşcu, Colegiul Economic „A.D. Xenopol“, Bucureşti

Menţiune: Teodor-Cătălin Gheorghe, Colegiul Economic „Delta Dunării“ Tulcea

Menţiune: Bogdan Alexandru Marica, Colegiul Economic „Costin C. Kiriţescu“ Bucureşti

Domeniul „Turism şi alimentaţie“, clasa a XII-a

Locul I: Delia Ana Maria Capraru, Liceul Tehnologic Economic Administrativ Piatra Neamţ

Locul II: Andrei Cosmin Sava, Colegiul Economic „Octav Onicescu“ Botoşani

Locul III: Gabriela Călin, Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir“, Suceava

Menţiune: Andreea-Adina Gîbu, Liceul Teoretic „Mihai Eminescu“ Bârlad

Menţiune: Elena Gheran, Liceul Tehnologic „Şcoala Naţională de Gaz“ Mediaş

Menţiune: Cristina Borchescu-Creţu, Colegiul Economic al Banatului Montan Reşiţa

Menţiune: Claudia Alexandrina Roman, Colegiul Economic „Transilvania“ Tîrgu-Mureş

Menţiune: Maria Claudia Călin, Colegiul Economic „Petre S. Aurelian“ Slatina

Menţiune: Abel Aron Midoi, Liceul Tehnologic „Elena Caragiani“ Tecuci, Galaţi.



Comentarii 0

Vă mulțumim pentru comentariul dumneavoastra. - comentariul va fi verificat de catre un editor si numai in cazul aprobarii va aparea pe site.

 
1000
/1000 caractere ramase
Mai multe stiri din categoria CAON Stirile judetului Caras-Severin
Am votat cu speranţa că vom dobândi statutul Germaniei
MĂURENI - Unii cărăşeni cred că europarlamentarii ne-ar putea îndruma paşii spre un destin european mai [...] mai multe »
Nu, nu vă spun cu cine am votat! Dar am votat să fie bine!
STEIERDORF - Asta ne-a spus unul dintre cei doi votanţi pe care i-am surprins la primele ore ale dimineaţii la Secţia [...] mai multe »
Nu mai răsare soarele pe strada noastră
BOCŞA - Duminică dimineaţă, ne-am îndreptat paşii spre secţia de votare deschisă la Liceul Teoretic „Tata [...] mai multe »
La Berzovia, unii votează mai repede decât alţii
BERZOVIA - În jurul orei 9.00, am găsit în focul votului cele două secţii din centrul de comună, deschise sub [...] mai multe »
Marcel Vela: Am votat pentru viitor și pentru o țară normală!
CARANSEBEȘ - Liderul PNL Caraș-Severin, senatorul Marcel Vela, s-a prezentat la urne, în jurul orei 12, la secția de [...] mai multe »
Felix Borcean, la ieșirea de la urne: Am votat pentru competență!
CARANSEBEȘ - Primarul Caransebeșului a votat, alături de soție, în cursul dimineții, în jurul orei 11.30, la [...] mai multe »
La vot, Caraş-Severinul vine puternic din urmă
CARAŞ-SEVERIN. „Cine se trezeşte de dimineaţă, departe ajunge“, spune o vorbă din bătrâni pe care [...] mai multe »
Totul e pregătit! Mai trebuie doar să votați
CARAŞ-SEVERIN - Iar pentru asta există 365 de secții de votare în județ, deschise de la ora 7.00, care au primit, [...] mai multe »
Întâlnirea de suflet a constructorilor veterani
REŞIŢA - Chiar dacă, din păcate, rândurile constructorilor care au pus umărul la înălţarea celor mai importante [...] mai multe »
Mai multe din categorie »

Autentificare



Ti-ai uitat parola?
Inregistrare user nou

Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe CAON.ro

Autentificati-va pe CAON.ro:




Ti-ai uitat parola?

Comentati pe CAON.ro:

Completati numele si e-mailul dvs. in casutele de mai sus pentru a putea comenta ca utilizator neinregistrat.

Inregistrare user nou